Boğaz Tekne Turu Nereden Kalkıyor?

İstanbul gibi binlerce yıl öncesinden günümüze yeryüzünün en gözde yerlerinden kabul edilen muhteşem şehirleri keşfetmenin birçok yolu var. Asya ile Avrupa arasına uzanan masmavi sularla süslenmiş, farklı medeniyetleri bir araya getirmiş bu şehre farklı bir yerden bakmanın en güzel yollardan biriyse tekne turlarıyla unutulmaz bir yolculuğa çıkmak.

İstanbul’da yaşayan veya dışarıdan gezmeye gelen herkesin ömründe bir kez olsun yaşaması gereken bu ayrıcalıklı seyahat ile ilgili bilinmesi gerekilen birkaç önemli nokta var elbette. Boğazda tekne turu yapacakların güvenilir bir firmayla yola çıkmaları çok önemli. Bunun yanında Boğaz tekne turu saatleri ile ilgili bilgi sahibi olmak, yola çıkmadan önce hava şartlarına göre kesin gidiş geliş zamanlarını belirlemek çok önemli. Bu yazımızda sizlere İstanbul’da tekne turu yapılan yerler ile ilgili önemli bilgileri paylaşacağız. Ama önce tekne turu hakkında bilmemiz gereken bazı önemli ipuçlarını gözden geçireceğiz.

Neden Boğaz Tekne Turu?

Neden boğazda tekne turu yapmalıyım sorusuna karşılık iyi bir fotoğraf ve açıklama
Neden boğazda tekne turu yapmalıyım sorusuna karşılık iyi bir fotoğraf ve açıklama

En dinlendirici seyahatlerin deniz üzerinden yapılanlar olduğu tartışılmaz bir gerçek. Trafiğin ve kalabalığın dışında, mavi sulara yelken açıp, Kız Kulesi, Boğaz ve Adalar gibi şehrin önemli güzelliklerini tekneyle keşfetmek dinlendirici olduğu kadar eğlendiren bir yolculuk şekli. Kısa süreli turlarda bile tertemiz hava ve mavi sularda kendinizi tamamen dinlenmiş ve tazelenmiş hissetmeniz mümkün.

İstanbul’da tekne turu yapılan iskeleler aynı zamanda şehrin tarihi ile bağlantılı olan önemli duraklardır. Eminönü, Üsküdar, Ortaköy ve Kadıköy gibi şehrin önemli tarihi duraklarından yola çıkarken bol bol dinlenecek, eğlenecek ve eşsiz lezzetlerin tadına bakabileceksiniz. Günümüzde İstanbul tekne turları epey lezzetli yemek menüleri ile karşımıza çıkmaya başladı.

Boğaz turu ile yolculuk yapmanın önemli avantajlarından biri de ayırdığımız vakte göre karşımıza çıkacak olan yolculuk rotasıdır. Dileyenler 1 saatlik bir tur ile İstanbul’u keşfetmen isterken, bazıları da gece turları ya da daha uzun saatler süren turlarla harika vakit geçirebilir.

Yeni konseptlerle konuklarına kucak açan Boğaz turları aynı zamanda nişan, teknede düğün, sevgililer günü, toplantı, iftar ve yılbaşı gibi birçok önemli organizasyona ev sahipliği yapmaya başladı. Marmara suları üzerinde benzersiz bir İstanbul manzarası karşısında, tekne üzerinde hayatınızın en güzel günlerini kutlamak için de size bu hizmeti sunan turlardan yararlanabilirsiniz. Boğazda canlı müzik yapılan turlar da seyahat ederken eğlenmeyi sevenler ideal bir tercih olacaktır.

Boğaz Tekne Turu Seçenekleri Nelerdir?

İstanbul Boğazındaki Tekne Turu seçenekleri hakkında
İstanbul Boğazındaki Tekne Turu seçenekleri hakkında

Boğazda düzenlenen tekne turları farklı bütçe ve zevklere göre farklı araçlarla düzenlenen turlardır. En çok tercih edilen tekne turları şehir hatlarının düzenlediği turlar olmaktadır. Bu turların yanında özel seyahat firmalarının düzenlediği, gece ve gündüz saatlerinde olabilen turlar bulunmaktadır. Düğün, nişan, iftar, yılbaşı veya parti içerikli turlar gibi birçok konsepti olalar ise seyahat amacınıza göre tercih edeceğiniz seçeneklerden bazılarıdır. Genel olarak turlar özel yatlarla, taka adı verilen küçük araçlarla veya restoranlı teknelerle düzenlenen etkinlerdir.

Eminönü ve Ortaköy’den Kalkan Şehir Hatları Boğaz Turları

Eminönü ve Ortaköy’den Kalkan Şehir Hatları Boğaz Turları
Eminönü ve Ortaköy’den Kalkan Şehir Hatları Boğaz Turları

Şehir hatları boğaz turları en çok tercih edilen tur seçeneklerinden biridir. Uygun fiyatlı Boğaz turu seçeneklerinden biri olan şehir hatlarında kısa ve uzun olmak üzere iki rota yer almaktadır.

Şehir Hatları İle Tekne Turu

Şehir hatları ile uzun ve kısa zamanlı tekne turu seçenekleri
Şehir hatları ile uzun ve kısa zamanlı tekne turu seçenekleri

Şehir Hatları Uzun Boğaz Turu

Ortalama iki saat gidiş süresine sahip bir tur keyfi olan uzun Boğaz turu, Anadolu Kavağı’nın tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek için harika bir fırsat olacaktır. Eminönü’nden kalkan tekneniz Kanlıca, Beşiktaş, Rumeli Kavağı ve Sarıyer noktalarından geçmektedir. Varış noktasında harika bir İstanbul manzarası, kale gezintisi ve lezzetli deniz ürünlerini tatma şansı sizi bekliyor olacaktır. Ortalama 10.30 ile 16.30 saatleri arasında gerçekleşen etkinlik hakkında güncel saatleri öğrenmek için şehir hatları sayfasını ve numaralarını arayabilirsiniz.

Telefon: (212) 313 80 00 (10 hat)

E-Posta: info@sehirhatlari.istanbul

Şehir Hatları Kısa Boğaz Turu

Kısa Boğaz turu İstanbul’un önemli noktalarını çok daha kısa sürede keşfetmenin en keyifli yollarından biridir. Seyahatler ortalama iki saat kadar sürmektedir. Eminönü durağından kalkan tekneniz Ortaköy ve Üsküdar duraklarına uğrayarak geri dönmektedir. Boğaz turu bazı zaman dilimlerinde tatil günleri, bazılarındaysa her gün yapılır. Bunun için seyahat zamanınızı belirledikten sonra şehir hatlarının internet sitesinden veya telefon numaralarından güncel bilgileri alabilirsiniz.

Telefon: (212) 313 80 00 (10 hat)

E-Posta: info@sehirhatlari.istanbul

Boğaz Turu Yapan Bazı Özel Firmalar

Boğazda tekne turları düzenleyen firmalardan bosphorus tekne turuna ait görsel
Boğazda tekne turları düzenleyen firmalardan bosphorus tekne turuna ait görsel

 

Bosphorus Tekne Turu: Boğaz turu seyahat araçları arasında yat, restoranlı tekne ve taka olan bir seyahat firmasıdır. Düğün, nişan, doğum günü, parti, yılbaşı ve iş toplantıları için özel organizasyonlar düzenlenmektedir. Firma üzerinden tekne kiralama ve Adalar turu yapma şansı bulabilirsiniz. Düzenlenen etkinlik ve turlarda farklı tercihlere göre zengin bir yemek menüsü bulunmaktadır. Sizde muhteşem bir tekne turu etkinliğinde yer almak isterseniz kolaylıkla iletişim kurabileceğiniz bilgiler hemen aşağıda yer almaktadır.

Telefon: 0850 420 88 20

E-Posta: info@bosphorustekneturu.com

Sorunuz mu var?

Sizlere daha iyi yardımcı olabilmemiz için iletişim sayfasındaki iletişim numaralarından veya formundan bizle iletişime geçebilir dilediğiniz soruları sorabilirsiniz. Eğer yorum atarak sorunuzu sormak isterseniz aşağıda gördüğünüz yorum alanına dilediğinizi yazabilir/sorabilirsiniz. Bizzat tecrübeli eller tarafından yorumunuz en kısa süre içerisinde yanıtlacaktır.

 

Paylaşın herkes bilgilensin! : )
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone