Boğaz Turu Eminönü

stanbul’un en eski semtlerinden biri olan Eminönü, tarih boyunca şehrin kalbi olmuş, hem alışverişin canlı olduğu hem de tarihi yapılarıyla turistlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Mısır Çarşısı, Yeni Camii, Kapalı Çarşı, Galata Köprüsü gibi tanınmış yerleriyle bilinen Eminönü, İstanbul’u ziyarete gelen herkesin uğraması gereken yerlerin başında gelir. Semtin bir diğer güzel yanı ise sizi vapur ve tekne turlarıyla keyifli bir mavi yolculuğa çıkaracak iskelelerinin olmasıdır. Eminönü’nden boğaz turu için kalkan araçlar, Anadolu yakasına taşıyan vapur seferleri ve Adalar bölgesine düzenlenen seferler unutulmaz bir İstanbul gezintisinin olmazsa olmazlarıdır.

Eminönü’nden Kalkan Özel Tur Araçları

Eminönü sahil kıyısından bir fotoğraf
Eminönü sahil kıyısından bir fotoğraf

Beşiktaş, Eminönü, Kadıköy ve Kabataş gibi iskelelerin tümünden düzenlenen özel turları tercih ederek, Boğazın mavi sularında şehrin güzelliğini keşfedebilir, tarihi ve doğal güzellikleri dolaşma fırsatı bulabilirsiniz. Eminönü’nde Boğaz Turu düzenleyen özel firmalarla ortalama 2 saatlik zaman dilimlerinde kısa turlara katılabilir veya tekne kiralayan firmalarla özel organizasyonlarınızı ve etkinliklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Boğazın her bölgesinde mükemmel tekne turu deneyimleri yaşayabilirsiniz.

Eminönü Vapurları İle Boğaz Turu

Eminönü Vapurları İle Boğaz Turu
Eminönü Vapurları İle Boğaz Turu

Boğazı yakından görmek ve Avrupa ile Anadolu yakaları arasında geçiş yapmak için vazgeçilmez araçlardan biri vapurlardır. İstanbul ile özdeşleşmiş vapur seferleri Boğazı görmenin en keyifli yollarından biridir. Uygun fiyatlı bir seçenek olan vapurlar Eminönü, Karaköy, Beşiktaş, Kadıköy ve Üsküdar gibi şehrin önemli duraklarına uğramaktadır. Vapur seferleri 20 – 25 dakikalık zaman dilimleri arasında kalkış yapmaktadır.

Şehir Hatları İle Boğaz Turu

Şehir hatları ile uzun ve kısa zamanlı tekne turu seçenekleri
Şehir hatları ile uzun ve kısa zamanlı tekne turu seçenekleri

Ortalama 6 saatlik bir Boğaz turu için Eminönü iskelesi başta olmaz üzere şehrin önemli iskelelerinden kalkan Şehir Hatları imkânını değerlendirebilirsiniz. Şehir hatlarıyla Boğaz turu, kısa ve uzun turlar olarak ikiye ayrılmaktadır.

Uzun Boğaz Turu: Eminönü, Beşiktaş, Üsküdar, Kanlıca, Sarıyer, Rumeli Kavağı ve Anadolu Kavağı durakları arasında gerçekleştirilir.

Kısa Boğaz Turu: Eminönü, Ortaköy ve Üsküdar arasında gerçekleştirilen seferlerle yapılmaktadır.

Gündüz turu düşünmeyenler, Şehir hatları tarafından düzenlenen Mehtap Turu ile İstanbul’u en güzel haliyle izleme şansı bulabilirler.

İletişim İçin:

Telefon: (0212) 313 80 00

Faks: (0212) 253 94 75

E-Posta: info@sehirhatlari.istanbul

Sorunuz mu var?

Aşağıdaki yorum kısmından aklınıza takılanları veya sorularınızı bizlere yazabilirsiniz. Sorularınızın yanıt bulacağından emin olun sevgili okurlarım. Kalemimizden çıkan tecrübeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz iyi ve sağlıklı günler dileriz.

Paylaşın herkes bilgilensin! : )
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone