Boğaz Turu Ortaköy

İstanbul’un deniz manzarası ve tarihi yapılarıyla ünlü yerlerinden biri de turistler tarafından yoğun ilgi gören Ortaköy’dür. Sahilinde birçok lezzet noktası bulunan Ortaköy’de alışveriş yapmak, balık lezzetlerini tatmak, özellikle ünlü kumpirinden denemek mutlaka yapılması gereken şeylerin başında gelir. Büyük Ortaköy Camii ve Rum Ortodoks Kilisesi bu tarihi mekânda görülecek yerlerin başında gelir.

Ortaköy’e gelmişken Boğaz sularının tadını çıkarmadan dönmek olmaz. Eşsiz deniz manzarasına sahip Ortaköy iskelesinden İstanbul’un önemli duraklarına uzanan birçok tur düzenlenmektedir. Ortaköy’de Boğaz turu yaparak tatil zamanınızı hoş bir şekilde değerlendirme fırsatı bulabilirsiniz.

Ortaköy Boğaz Turu Nereden Yapılır?

Tekneli boğaz turu için Ortaköy İskeleden çekilmiş fotoğraf

Tekneli boğaz turu için Ortaköy İskeleden çekilmiş fotoğraf

Ortaköy’de düzenlenen turlar oldukça keyiflidir. Kısa bir tur ile Anadolu ve Avrupa yakalarını kısa sürede gezebilir, ortalama 50 – 60 dakika içinde şehrin önemli noktalarından harika resimlerle dönebilirsiniz. İstanbul Ortaköy Boğaz turu için şehir hatlarının düzenlediği kısa seferleri kullanabilirsiniz.

İki yakayı birbirine bağlayan köprüler arasında bir yolculuğa çıkmak için Ortaköy’den kısa Boğaz turu düzenleyen şehir hatlarının ücretleri oldukça uygundur. Kısa Boğaz turları Eminönü, Ortaköy ve Üsküdar güzergâhları arasında yapılmaktadır. Tur süresi ortalama gidiş bir saat ve dönüş bir saat şeklinde yapılır. Şehir hatları seferleri aynı noktalara tekrar uğrar ve yolcuları bindikleri duraklara geri götürür.

İletişim İçin:

Telefon: (0212) 313 80 00
E – Posta: info@sehirhatlari.istanbul
Tarife Bilgileri İçin Beyaz Masa: 153

Paylaşın herkes bilgilensin! : )
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone