En İyi Tekne Turu Nerede Yapılır?

İstanbulda en iyi tekne turu nerede ve nasıl yapılır sorularını merak ediyorsanız evet bizde merak ettik ve kendi kalememizden dökülen bizzat yaptığımız incelemeleri ve derlemeleri sizlerle paylaşıyoruz. Gelin hep birlikte İstanbul’u masmavi suların ve deniz kokusunun eşliğinde keşfedelim. Tekne turu yapma fırsatı ve seçeneklerini araştırdık. İstanbul’u ziyarete gelen herkese en iyi boğaz tekne turu seçeneklerinden bazılarını sıralayalım.

Boğaz Turları Bilgilendirmesi

Boğaz turları nerelerden kalkar ne türde turlar mevcuttur hakkında bilgilendirmeler
Boğaz turları nerelerden kalkar ne türde turlar mevcuttur hakkında bilgilendirmeler

Tarihi ve doğal güzellikleriyle gelen her ziyaretçisini büyüleyen İstanbul şehrini en güzel yanlarıyla görmenin yolu Boğaz üzerinde bir gezintiye çıkmaktır. Asya ve Avrupa’nın kesiştiği bu eşsiz güzergâh size hem Marmara sularının maviliğine hem de günümüze ulaşmış tarih kokan eserlere taşıyacaktır.

Anadolu ve Rumeli Hisarı, Milli Saray gibi yerleride görebileceğinizi belirtmek isterim bu sebeple yanınızda fotoğraf makinesi veya güzel bir cep telefonu bulundurmanız tavsiyemizdir. Yolculuk sırasında görülen tarihi yapı ve eserlerle ilgili rehberlik hizmetide sunulmaktadır. Gün içerisinde tercih edeceğiniz kısa ve uzun rota seçenekleri olan bu turda yemekli veya yemeksiz araçlardan birini tercih edebilirsiniz. Seyahat süresi yaklaşık 2 saat kadar sürmektedir. Tekne turu etkinliklerinizde şimdiden iyi keyifler dileriz.

Boğaz Turları Nerelerden Kalkar?

Boğaz turlarındaki kalkış noktaları
Boğaz turlarındaki kalkış noktaları

Boğaz turları kalkış noktaları: Kadıköy, Eminönü, Bakırköy, Beşiktaş, Avcılar, Ortaköy, Anadolu Kavağı  ve Üsküdar iskelelerinden kalkış yapan araçlarla turlar gerçekleştirilmektedir.

Şehir Hatları İle Boğaz Turları

Şehir hatları ile uzun ve kısa zamanlı tekne turu seçenekleri
Şehir hatları ile uzun ve kısa zamanlı tekne turu seçenekleri

Şehir hatları ile yolculuk uygun fiyatlı tekne turları arasında ilk sırayı alan seçeneklerimizden biridir. Farklı bütçelere ve seyahat sürelerine hitap eden gezinti güzergâhları içerisinde yolcular için hem kısa hem de uzun turlar yapılmaktadır. Kısa ve keyifli turlar ortalama iki saatlik bir sürede yapılır. Ortaköy ve Eminönü’ndeki iskelelerden kalkan araçlar son derece konforludur ve yolcular seyahat rotası üzerinde bilgilendirilir. Tatil ve hafta sonu dönemlerinde kısa bir tura katılarak unutulmaz dakikalar yaşamak mümkündür. Uzun turlar ise Eminönü iskelesinden kalkar ve Rumeli Kavağı noktasına önemli duraklardan geçerek ulaşır. Burada İstanbul’un en güzel manzaralarından biri sizi beklemektedir. Yolcular için bu varış noktasında restoran ve kafe gibi seçenekleri bulunmaktadır. Tüm bunların dışında şehir hatları üzerinde İstanbul akşamlarını renklendiren mehtap turları bulunur.

İletişim: (0212) 313 80 00

Sorunuz Varsa Sorabilirsiniz!

Sevgili okurlarım kalemimden dökülen tecrübelerimi ve araştırmalarımı paylaştığım yazılarımda merak ettiğiniz ayrıntılar veya sorupta öğrenmek istediğiniz bilgiler varsa çekinmeden sorun lütfen. Size en kısa sürede yanıt vereceğimden şüpheniz olmasın. Sorularınızı ulaştırmak için aşağıdaki yorum alanını kullanabilirsiniz.

Paylaşın herkes bilgilensin! : )
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone