İstanbul Canlı Müzik Mekanları

İstanbul, gündüz ve gece hayatının durmadan aktığı en hareketli şehirlerden biridir. Dünyanın her yerinden merakla kalkıp gelen insanlara zenginliklerle dolu kapılarını aralayan şehir, renkli mekânları ve aktiviteleriyle zamanın nasıl aktığını hissetmeyeceğiniz yegâne yerlerden biridir. Eşsiz manzaraları ve kendine has sokakları arasında dolaşırken müziğe doymak için bir durak aradığınızda, önünde sonunda İstanbul’da kendinize uygun bir ortam mutlaka bulursunuz… İşte İstanbul’da canlı müzik keyfi yaşamak için bizden size birkaç önemli mekân tavsiyesi:

PEYOTE İSTANBUL

Peyote canlı müzikten bir fotoğraf
Peyote canlı müzikten bir fotoğraf

Beyoğlu Balıkpazarı’nda bulunan mekân, özellikle alternatif müzik tutkunlarının buluştuğu önemli duraklardan biri. Önemli sanatçı ve DJ’leri ağırlayan ortamın farklı katlarında farklı türde müzikleri bulma şansınız var. Peyote İstanbul, hem bir şeyler içmek hem de müzik keyfi yaşamak için ideal bir yer olarak karşımıza çıkıyor.

HAYAL KAHVESİ CADDEBOSTAN

Hayal Kahvesi Caddebostan bahçesi
Hayal Kahvesi Caddebostan bahçesi

Hayal kahvesi uzun yıllardır canlı müziği ile hafta sonu eğlence arayanlara hizmet veren İstanbul mekânlarından biri. Hafta sonu dışında oturup, bir şeyler içerek sevdiklerinizle sohbet edebileceğiniz işletme, özellikle Cuma ve Pazar günleri arası çeşitli sanatçıların performans sergilediği hareketli bir mekâna dönüşüyor.

DEDİKODULU MEYHANE

Dedikodulu Meyhane İstanbuldan eğlence fotoğrafı
Dedikodulu Meyhane İstanbuldan eğlence fotoğrafı

Dedikodulu Meyhane, Anadolu Yakasında gece eğlencesi ve fasıl keyfi arayanlara hizmet veren alkollü restoranlardan biridir. Yıllardır İstanbul’un eğlence yerleri arasında adından söz ettiren mekân, Bostancı’da yer almaktadır. İşletmenin genellikle fix menü uygulaması

yapması oldukça avantajlıdır. Şık ve temiz bir yerde canlı müzik keyfi yaşamak için bu mekânı tercih edebilirsiniz.

PSM ZORLU CENTER

PSM Zorlu Center salonundan bir fotoğraf
PSM Zorlu Center salonundan bir fotoğraf

Zincirlikuyu’da yer alan PSM, İstanbul’un renkli gece hayatına yepyeni bir soluk getiren mekânlardan biri haline geldi. Kalitesi, mimarisi, akustiği ve ışıklandırmasıyla dikkat çekmeye başlayan gösteri salonlarında, ülkemizden ve dünyadan katılan önemli sanatçıların canlı performanslarını dinlemenin keyfi bir başka.

NUBLU İSTANBUL

Nublu İstanbul içerisinden bir fotoğraf
Nublu İstanbul içerisinden bir fotoğraf

Karaköy’ün eski binaları arasında keyifli bir müzik gecesi yaşamak için Sonbahar – Kış döneminde hizmet veren Nublu adlı mekânı tercih edebilirsiniz. Jazz müziğinin gözde sanatçılarını bir araya getiren işletmede kaliteli vakit geçirebilir, dostlarınız ve sevdiklerinizle unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz.

GALATA MEYHANESİ

Galata Meyhanesi İstanbuldan bir fotoğraf karesi
Galata Meyhanesi İstanbuldan bir fotoğraf karesi

İstanbul Beyoğlu’nda, sizi alıp eski meyhane atmosferine taşıyacak Galata Meyhanesi’nde keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. Mekânda yer alan saz gurubu eşliğinde Türk Sanat Müziği keyfi yaşarken, lezzetli mezelerin ve ana yemeklerin tadına bakarak unutulmaz bir gece yaşayabilirsiniz.

Evet değerli okurlarım İstanbul’un boğazı, tekne turu, gece hayatı, restorantları, barları derken sizlere her daim güncel ve kaliteli bilgileri blog sayfamız üzerinden paylaşmaya devam ediyoruz. Yazımızı paylaşarak, bizi düzenli olarak takip ederek daha fazlasına her zaman erişebilirsiniz. Kucak dolusu sevgilerle..

Paylaşın herkes bilgilensin! : )
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone