İstanbul Günlük Tekne Turu

Merhabalar sevgili okurlarım,

Bugünkü yazımda günlük tekne turu maceramdan bir kesit anlatacağım. Bu yıl gökyüzünde çok leylek görmüş olmalıyım ki gayet çok geziyorum. Doktorumun bile bana önerdiği bir durum mevcut deniz havası ve temiz hava almamı önerdi. Bende İstanbul gibi bir yerde bunu nasıl pratik

bir şekilde yaparım diye düşünürken aklıma gelen çözüm yolum günübirlik şekilde araştırdığım tekne turu seçeneği olduğunu söyleyebilirim.

Allah herkese sağlık sıhhat versin sevgili okurlarım. Bu senemin ilk gezisini şehir dışından gelen yeğenlerim ve teyzelerim için ayarlamıştım desem yeridir. Yaptığımız plansa şu şekildeydi. Sabah kahvaltıyı dışarıda yapmak istedik ve Beşiktaşta bir yerde kahvaltımızı yapıp biraz zaman geçirdikten sonra misafirlerim Sultanahmeti görmek istediler. Öğleden sonra Sultanahmet tarafına geçip kapalıçarşıyı iyice alt üst ettik!

Derken akşama nasıl bir şey yapsak derken hemen elime telefonumu aldım ve günübirlik tekne turlarını araştırmaya koyuldum. Bir kaç firma kendime ve misafirlerime uygun olacak şekilde bulduktan sonra yerimizi ayırtıp akşamüstü sularında Ortaköy tarafına geri döndük. Çünkü akşam saat sekiz gibi kalkacak olan bir tura yer ayırtmıştık.

Ortaköyden kalkan teknenin fotoğrafı
Ortaköyden kalkan teknenin fotoğrafı

Biraz bekledikten sonra teknemiz geldi bizde bu güzel teknede yerimizi aldık ve başladık yolculuğa.. Boğazın serin sularında şirin şirin dalgalanırken İstanbul’un akşam şehirden süzülüp denizde parıldayan ışıkları ahenk içerisinde hepimize gayet keyif veriyordu. Neyseki misafirlerim memnun bende mutluydum.

Bazen hayatımıza biraz renk katacak etkinlikleri bulmakta yaratmakta bizim elimizde sevgili okurlarım. Sizlerin hepinize bol sağlıklı ve huzurlu günler dilerim, sağlıcakla kalın ama denizden, boğazdan uzak kalmayın.

Boğazdaki turdan Bosphorus tekne turuna ait fotoğraf
Boğazdaki turdan Bosphorus tekne turuna ait fotoğraf
Paylaşın herkes bilgilensin! : )
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone