İstanbulun En Gözde 9 Yeme İçme Mekanı

İstanbul’un keyfini en iyi şekilde çıkarmanın yollarından biri, şehir içinde yer alan saklı lezzet duraklarını birer birer keşfetmekten geçiyor. Bu devasa ve kalabalık şehirde şık, güzel manzaralı ve lezzetleriyle tanınmış bir durak bulup, kendinize ve sevdiklerinize hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. İşte yüzlerce yeme içme mekânından sizin için seçtiğimiz en gözde 9 mekan:

Karaköy Lokantası

İstanbul Karaköy Lokantasının dışarısından bir fotoğraf
İstanbul Karaköy Lokantasının dışarısından bir fotoğraf

Kendine has sahili ve tarihi binalarıyla İstanbul’un en kendine has yerlerinden biri olan Karaköy’de lezzetli mi lezzetli yemekler tatma fırsatı Karaköy Lokantası’nda sizleri bekliyor. Fiyatları makul ölçülerde olan lokantada piyaz, humus, zeytinyağlılar ve köfte & piyaz lezzeti en çok tercih edilenlerden. Turistlerin de ilgi gösterdiği mekân, şirin bir esnaf lokantası atmosferine sahip.

Adres: Kemankeş Caddesi No:37/A Karaköy

Daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için Karaköy Lokantası telefon numarası: (0212) 292 44 55

İsmet Baba Balık Lokantası

İstanbıul İsmet Baba Balık Restaurantının dışarısından bir fotoğraf
İstanbıul İsmet Baba Balık Restaurantının dışarısından bir fotoğraf

Dizilerin ve filmlerin vazgeçilmez adreslerinden olan tarihi Kuzguncuk semtinde, denizin hemen dibinde nefis bir balık ziyafeti için İsmet Baba Lokantası‘na uğrayabilirsiniz. Küçük bir mekana sahip lokanta, nostaljik bir atmosferde deniz ürünleri yiyerek güzel vakit geçirmenizi sağlıyor. Gitmeden önce yer ayırtmakta ve gidince de o meşhur mezelerden tatmakta yarar var.

Adres: Kuzguncuk Çarşısı Caddesi No:1 Kuzguncuk

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için İsmet Baba Balık Lokantası telefon numarası: (0216) 341 33 75

Pandeli Restaurant

İstanbul Pandeli Restaurant mekanının içerisinden bir fotoğraf
İstanbul Pandeli Restaurant mekanının içerisinden bir fotoğraf

İstanbul’un en gözde çarşılarından olan Mısır Çarşısı içinde kendinize huzurlu bir köşe bulup, enfes yemeklerin tadına bakabileceğiniz bir yerdir Pandeli. Nezih bir ortamda, kaliteli bir servisle Osmanlı mutfağının en gözde yemeklerini tadacağınız restoran, özellikle öğle yemekleri için tercih ediliyor. Hünkârbeğendi ve börekleriyle öne çıkan mekânda yer bulabilmek için erken davranmak gerekiyor.

Adres: Mısır Çarşısı No:1 Eminönü

Daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için Pandeli Restaurant telefon numarası: (0212) 527 39 09

Bayramoğlu Döner

İstanbuldaki Bayramoğlu Döner içerisinden bir fotoğraf
İstanbuldaki Bayramoğlu Döner içerisinden bir fotoğraf

İstanbul’da döneriyle isim yapmış birçok lezzet durağı vardır. Bunlardan biri de gün boyu ilgili kalabalığın eksik olmadığı Bayramoğlu Döner’dir. Beykoz’da, köprüye yakın bir konumda olan döner lokantası, gelip geçenlerin uğradığı ve müdavimlerinin vazgeçemediği rahat bir noktadadır. Dört ayrı dönerin aynı anda piştiği mekânda ince dilimlenmiş et döner mutlaka denenmelidir. Lavaş ekmeği de dönere ayrı bir lezzet katıyor.

Adres: Rüzgârlı Bahçe Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi No:2 Beykoz

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için Bayramoğlu Döner telefon numarası: (0216) 413 00 45

Byzantion Bistro Restaurant

İstanbul Byzantion Bistro Restaurant içerisinden bir fotoğraf
İstanbul Byzantion Bistro Restaurant içerisinden bir fotoğraf

İstanbul’un en kalabalık alışveriş noktalarından biri olan Laleli’de biraz soluklanmak ve lezzetli yemeklerin tadına bakmak istiyorsanız, uğrayabileceğiniz mekânlardan biri de Byzantion Bistro’dur. Özellikle akşam saatlerinde canlı müziğin eşlik ettiği sofranızda, şimdiye kadar tanık olduğunuz en zengin menülerden biriyle karşılaşabilirsiniz. Geleneksel Osmanlı mutfağından dünya yemeklerine kadar birçok

seçeneğin bulunduğu mekânda, bilhassa kebap lezzetlerini denemenizi öneriyoruz.

Adres: Kemal Paşa Mahallesi, Selim Paşa Sokak No:10 Laleli

Detaylı bilgi, rezervasyon ve iletişim için Byzantion Bistro Restaurant telefon numarası: (0212) 522 74 96

Forno Balat Restaurant

İstanbul'daki Forno Restaurant mekanının içerisinden gayet hoş gözüken bir fotoğraf
İstanbul’daki Forno Restaurant mekanının içerisinden gayet hoş gözüken bir fotoğraf

Fatih’te, Balat Mahallesi’nde lahmacun denince ilk akla gelen yerlerden biri olan Forno Balat, küçük ve şirin bir işletme. Fiyatların ortalama ölçülerde olduğu mekânda, yalnızca lahmacun değil, nefis lezzete sahip pide ve pizzaların da tadına bakabiliyorsunuz. Erken saatlerdeyse huzurlu bir ortamda unutulmaz bir kahvaltı yapma şansınız bulunuyor. Özellikle lahmacun ve karışık pizzayı denemenizi öneriyoruz. Temiz ve kaliteli bir hizmetin yapıldığı, mutfağının rahatlıkla görülebildiği bir mekân.

Adres: Balat Mahallesi, Vodina Caddesi No:10 Fatih

Detaylı bilgi ve iletişim için Forno Balat Restaurant telefon numarası: (0212) 521 29 00

Ağa Kapısı

İstanbul Ağa Kapısı'ndan bir manzaralı fotoğraf
İstanbul Ağa Kapısı’ndan bir manzaralı fotoğraf

İstanbul şehrini farklı açılardan görebileceğiniz ender yerlerden biridir Ağa Kapısı. İlk zamanlarında öğrencilerin ve Süleymaniye’yi gezmeye gelenlerin keşfiyle tanınan mekânda, Boğaz, Haliç ve Galata manzarası görülmeye değerdir. Çay ve kahve severlerin yoğun ilgi gösterdiği, temiz bir servisin yer aldığı işletmenin, özellikle tavşankanı çayını ve pastalarını tatmadan dönmek olmaz.

Adres: Süleymaniye Mahallesi, Nazır İzzet Efendi Sokak No:11 Fatih

Detaylı bilgi ve iletişim için Ağa Kapısı telefon numarası: (0212) 519 51 76

Savoy Pastanesi

Savoy Pastanesi İstanbuldan bir fotoğraf
Savoy Pastanesi İstanbuldan bir fotoğraf

Cihangir’in kendine özgü sokakları ve binaları arasında gezintiye çıkmışken, şöyle bir eksi pastane atmosferi yakalayayım, diyorsanız Savoy Pastanesi’ne uğramayı düşünebilirsiniz. İstanbul’un en eski pastanelerinden biri olan Savoy, taze poğaçaları ve gofretiyle ün yapmış yerlerden biridir. Bunun yanında milföy hamuru özellikle denenecekler arasında yer alır. Savoy Pastanesi erken saatlerde kahvaltı için ideal mekânlardan biridir.

Adres: Cihangir Mahallesi, Sıraselviler Caddesi No.91/A Beyoğlu

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için Savoy Pastanesi telefon numarası: (0212) 249 18 18

Velvet Cafe

Paint çalışmasıyla süslenmiş duvara sahip Velvet Cafe'den bir fotoğraf
Paint çalışmasıyla süslenmiş duvara sahip Velvet Cafe’den bir fotoğraf

Beyoğlu, Kule Çıkmazı’nın şirin mekânlarından olan Velvet Cafe, her şeyden önce lezzetli kahveleriyle ün yapmış bir yer olarak biliniyor. Kolay bir ulaşım noktasında yer alan cafenin aynı zamanda kendine özgü kahve fincanları bulunuyor. Sabah 10’dan itibaren uğrarsanız, çeşit çeşit lezzetlerle güzel bir serpme kahvaltı yapma şansı bulabilirsiniz. Fiyatlar bulunduğu konuma göre çok yüksek değil.

Adres: Bereketzade Mahallesi, Büyük Hendek Caddesi Beyoğlu

İletişim için Velvet Cafe telefon numarası: 0507 867 37 61

Sizler için hazırladığımız seçmece 9 tane çok güzel yeme içme yapabileceğiniz mekanı listeledik. İstanbulda turlarken denk geldiğimiz kimiside bildiğimiz yerlerden oluşmaktadır. Şimdiden afiyet olsun sevgili okurlarım.

Paylaşın herkes bilgilensin! : )
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone