İSTANBUL’UN EN İYİ EĞLENCE MEKANLARI

Yüzyıllardır güzelliği ile şarkıların, şiirlerin ve romanların konusu olmuş, farklı medeniyetlerin her zaman ilgisini çekmiş yedi tepeli şehir İstanbul, eğlencesiyle de konuklarını büyülemeye devam ediyor. Göz kamaştırıcı şehir İstanbul’da farklı zevklere hitap eden eğlence anlayışına uygun birçok mekân bulunuyor. Gece yaşamını sevenlere doyumsuz eğlenceyi yaşatan, ortamları ve sokaklarıyla ilgi gören şehir, gündüzleri eğlenmeyi sevenler için de renkli aktivitelere ev sahipliği yapıyor. Bu yazımızda İstanbul’da eğlenceye doyacağınız önemli birkaç mekânı sizler için sıraladık.

MARKA İSTANBULL

Marka İstanbull ile hayat bulun
Marka İstanbull ile hayat bulun

İstanbul’un en eski ve görkemli otellerinden biri olan Eresin’de bulunan mekân, Topkapı’da yer alması nedeniyle ulaşım bakımından oldukça kolay bir noktada. Farklı temalarla hazırlanan, çeşitli eğlence programları nedeniyle tercih edilen Marka İstanbull, şık ve nezih bir ortamda ünlü isimleri dinlemenize olanak sağlıyor.

NANNA

İstanbuldaki Nanna'dan bir fotoğraf
İstanbuldaki Nanna’dan bir fotoğraf

Müzik ve damak tadını bir arada bulmak isteyenlere, Anadolu Yakasında bulunan bu nezih mekânı öneriyoruz. Nanna adlı mekân, akşamları ve özellikle hafta sonları konuklarına canlı müzik keyfi sunuyor. Deniz manzarasının tadını çıkarmak için Pazar günleri bir gelenek haline dönüşen öğle yemeğine katılabilirsiniz.

ZİYADE FASIL

Ziyade Fasıl İstanbuldan görseller
Ziyade Fasıl İstanbuldan görseller

Anadolu Yakası, Kadıköy’de yer alan mekân, uzun süredir İstanbul’un eğlenceli atmosferini süsleyen önemli değerlerden biri. Eşinizle, dostunuzla ve ailenizle geleneksel Türk mutfağının yemeklerini tadarken eşsiz bir müzik ziyafeti yaşamak için Ziyade Fasıl’ı ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

360 İSTANBUL

360 Restaurant İstanbul yemek köşelerinden birisi
360 Restaurant İstanbul yemek köşelerinden birisi

İstanbul’un dillere destan manzarasını farklı açılarla, boydan boya görmenin en keyifli yollarından biri, 360 İstanbul adlı mekânı ziyaret etmek olacaktır. İstiklal Caddesi’nde turlarken lezzetli yemekler tatmak ve gecenin ilerleyen saatlerinde şık bir ortamda vakit geçirmek için Mısır Apartmanı’nda bulunan bu mekâna uğrayabilirsiniz.

ANJELİQUE

ANJELIQUE İstanbuldan bir fotoğraf
ANJELIQUE İstanbuldan bir fotoğraf

İstanbul’un tarihi yerlerin Ortaköy’ün yeri her zaman bambaşkadır. Deniz ve tarihin kesişme noktasında bulunan mekân, her şeyden önce hoş manzarasıyla vakit geçirmeye değerdir. Farklı müzik tarzları ve DJ performanslarıyla tanınan bu eğlence merkezinde harika bir hafta sonu geçirme şansı bulabilirsiniz.

MOJO LIVE MUSIC BAR

MOJO LIVE MUSIC BAR içerisinden gece çekimi bir fotoğraf
MOJO LIVE MUSIC BAR içerisinden gece çekimi bir fotoğraf

İstanbul eğlencesinin kalbinin attığı Beyoğlu’nda müzik denince akla gelen yerlerden biri Mojo’dur. Canlı müziğe akın eden ve özellikle gençlerin çok sevdiği ortamda, Jazz ve Blues gibi gözde müzik türlerini en güzel haliyle dinleme şansı bulabileceksiniz.

Paylaşın herkes bilgilensin! : )
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone