Tekne Turunda Ne Giyilir?

Tekne ile düzenlenecek bir tur etklinliğine katılacaksanız ve ne giyeceğiniz konusunda karar veremediyseniz veya bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yazıyı okumaktasınız. Tekne turu için kıyafet kombinleri, tavsiyeler ve uzak durulması gerekenleri  bizzat kendi tecrübelerimizle harmanlayarak inceleyeceğiz.

Tekne Turu Kıyafet Kombinleri

Tüm mevsimlere uygun teknede giyilebilecek kıyafetler, elbiseler, giysiler yazımızın devamında görselleriyle beraber yer almaktadır.

Tekne Turunda Yaz Mevsimine Uygun Kıyafetler

Yaz mevsimine uygun kıyafet kombinlerinde oldukça özgür olacağınızı belirtmek isterim.  Mesela aşağıda ziyah ve zarif bir elbise görüyorsunuz. Kısa olmasına dikkat edin. Uzun kıyafetler, elbiseler teknede zorluk çıkaracaktır. Topuğunuz ince olmasın gerisi sizin tercihiniz olacaktır. Aşağıda 2 adet fotoğrafla örnek kombinleri göstermek istedik.

 

teknede yaz aylarında giyilecek kıyafet kombini
teknede yaz aylarında giyilecek kıyafet kombini
teknede yaz mevsimine uygun kıyafet kombini
teknede yaz mevsimine uygun kıyafet kombini

Tekne Turunda İlkbahar Yaz Mevsimine Uygun Kıyafetler

Teknede olacağınızı unutmadığımız için uzun eteklerden ve ince topuklardan kaçınıyoruz. Aşağıdaki sizin için özel hazırladığımız 4 adet kombinde size örnek ve ilham olacaktır.

 

Teknede ilkbahar yaz döneminde giyilebilecek 4 adet kombin edilmiş kıyafet
Teknede ilkbahar yaz döneminde giyilebilecek 4 adet kombin edilmiş kıyafet

Tekne Turunda İlkbahar Sonbahar Mevsimine Uygun Kıyafetler

Bu mevsimlerdeyken tekneye uygun olarak seçimlerimizi bol ve soğuğu bazı kombinlerimizde daha az hissedebileceğimiz derlemelerde bulunduk. Siz havanın durumuna göre bunu kendiniz ayarlayacaksınızdır zaten. Ama dediğimi tekrarlıyorum tekne turu etkinliklerinde ince topuk ve uzun etekten uzak durulmalı. Yazımızın devamında zaten bunuda açıklayacağım.

 

Teknede ilkbahar sonbahar mevsimine uygun 4 kombin elbise kıyafet
Teknede ilkbahar sonbahar mevsimine uygun 4 kombin elbise kıyafet

Tekne Turunda Sonbahar Mevsimine Uygun Kıyafetler

Kışa geçişin uyarıcısı olan sonbahar mevsiminde tekne üzerinde giyebileceğiniz kıyafetleri sizler için hazırladık. Hava durumunuda gözeterek kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

 

Teknede sonbahar mevsimine uygun kıyafetler
Teknede sonbahar mevsimine uygun kıyafetler

Tekne Turunda Sonbahar Kış Mevsimine Uygun Kıyafetler

Stilinizi belirlemekte özgünsünüz sonbahar kışa özel 7 adet kombin elbiseyi sizler için düzenledik. Teknede giymeye uygun olan bu kıyafetleri giyebilirsiniz veya ilham alıp kendi seçimlerinizi yaratabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz unsurları yazımızda birazdan belirteceğiz.

 

Tekne turunda sonbahar kış mevsimine uygun 4 farklı kıyafet
Tekne turunda sonbahar kış mevsimine uygun 4 farklı kıyafet
Sonbahar kış mevsimi teknede giyebileceğiniz 3 kombin elbise
Sonbahar kış mevsimi teknede giyebileceğiniz 3 kombin elbise

Tekne Turunda Kış Mevsimine Uygun Kıyafetler

Son olarakta kış aylarına özel olarak sizlere oluşturduğumuz 3 adet kombini görmektesiniz. Bu kombinlerin turunuz sırasında size ilham olmasını dileriz.

Tekne turundakyen giyebileceğiniz 3 adet kış aylarına özel kombinler
Tekne turundakyen giyebileceğiniz 3 adet kış aylarına özel kombinler

Tekne Turu İçin Kıyafet/Elbise Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Topuğunuz kalın olmalı ince topuk tercih edilmemeli.(Tekne seyir halindeyken ince topuk denge kurmanızı zorlaştırabileceği gibi kırıladabilir dalgaların veya denizin şiddeti yüzünden)
 • Etek seçiminiz olacaksa kısa etekleri tercih edin. (Uzun kuyruklu, balık etekler giyildiği taktirde rüzgarla karışacak veya uçlarına basılabilir keza başkalarıda basabilir.)
 • Hava durumunu kesinlikle kontrol etmelisiniz. Tekne turu olacağı gün hava yağışı olabilir belkide aşırı sıcak olabilir. Buna göre kıyafet ve aksesuar belirleyeceksiniz.
 • Meraklısına görede bir unsur vermem gerekirse deniz rüzgar durumunu araştırın. Dalgaların şiddeti, deniz rüzgarı gibi ayrıntılara erişebilirsiniz.

Umarız yazımız teknede ne giyilir, tekne turuna uygun kıyafetler tarzı soru işaretlerini kafanızdan kaldırmıştır ve size yardımcı olmuştur. Sizlerde aşağıdaki yorum kısmından tekne turunda giydiğiniz kombinleri bizlerle paylaşırsanız herkesin faydalanması için bir yardımınız dokunmuş olacaktır. Keyifli günler dilerim sonraki yazımda görüşmek üzere sevgili okurlarım.

Paylaşın herkes bilgilensin! : )
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

 1. Pingback: Tekne Turunda Neler Yapılır? | BosphorusTekneTuru.com

 2. Arzu Köstenci

  Kızlar için en güzeli biraz bol ve rahat şeyler giymek belki uzun etekte tercih edilebilir. Ben rahat etmeyi seviyorum açıkçası. Tabi dar pantalon uzun topuk takılan modellerimizde mevcut teknede tak tuk tak tuk geziyorlar hiç havalı olduğunu düşünmüyorum yinede zevk meselesi 🙂

 3. Seren

  Faydalı bilgiler içeriyor ve hakikatten kısa etek falan giymeyi düşünmeyin rüzgar olduğunda açılıyor hoş olmuyor 🙂

 4. Aylin Gül

  Ben genelde düz ayakkabı giyiyorum babette olur belkide kısa topuklu ayakkabı onlarla rahat bir yürüyüş alanı gerçekleşiyor. Yaza doğru tura katılmayı düşünüyorum ama fırsat buldukçada tekne turları hakkında bilgi araştırıyorum çok teşekkür ederim bu güzel yazınız için

 5. Zehra Gönlübol

  Geçen yaz katılmıştım en son havaların sıcaklığına falanda dikkat etmek lazım. Ben katıldığımda 37-38 derece falandı hava. Meksika tipi hasır şapkalardan kullanmıştım hep otantik oluyor hem de sempatik bir görüntü sağlıyor. Ek olarakta güneşten koruyor teknenin etrafında gezinirken benimde sizlere tur esnasında dikkat etmenizi tavsiye edebileceğim tecrübelerim bunlardır.

 6. Eflin Yılmaz

  Gözlük yaz ayları için gözlük bulundurun turlarda çok faydası oluyor. Güneş kremide sürüyorum ben çünkü çok yakıyor uzun süre güneşte kalmak tabi gündüz çıkıyorsanız akşam çıkınca pek bir şey sorun olmuyor

 7. Berin Yalı

  İlkbahar yaz aylarında bende tekne turuna çıkmayı düşünüyorum bu bilgiler çok işime yarayacak elinize emeğinize sağlık Bosphorus!

 8. Vildan Kahraman

  Kaleminize ve yüreğinize sağlık efendim. Yorum yapmaktan, internetten çok anlamam ama faydalı bu yazınız karşısında kayıtsız kalamadım. Şükranlarımı sunuyorum yaza doğru inşallah bir tekne turunda görüşeceğiz. Yorum attığımıda söyleyeceğim sitenize 🙂

 9. Hatice Adıgüzel

  Ay valla yaz diye çıkacaktık bir akşam tura fakat bir yağmur bir yağmur oyüzden hava duruma bakmanızda fayda var arkadaşlar. Teknenin kapalı alanının kişi sayısına yeterli gelip gelmeyeceğinide bilin ve ona göre bir tura çıkın ani hava bozulmalarında doğru düzgün bir sığınağınız olsun

 10. Meltem Yâr

  Bu yazıyı okuduktan sonra topuklu yerine babet giyerek üstüne bir pantalon ve bluz ile katılmayı kafamda canlandırdım yazılanlar çünkü mantıklı geldi. Elinize sağlık

 11. Buse Çaldıran

  Teknenin en önüne geçip burun tarafında oturacaksınız ne güzel oluyor ahh ahh özledim vallahi. Ben genelde öyle yaparım oyüzden benim tecrübemde nemden olsun dalgaların damlalarının gelişi olsun bir peçete fena olmaz yanınızda. Nemi ve ıslaklıkları kurulamak için çünkü ben nemden rahatsız oluyorum bunu bu şekilde aşabilirsiniz sizlerde 🙂

 12. Gizem Gönül

  Selamlar ben Gizem. Sitenizi ve yazılarınızı çok beğeniyorum sürekli takip ediyorum. Turlar hakkında olsun İstanbul hakkında olsun yazılarınızı sürekli takip etmeye başladım. Daha çok bilgi paylaşmanızı rica ediyorum çünkü çöplük olan internette kaliteli ve güzel bilgileri sitenizden ediniyorum. Araştırıyorum burdan öğrendiklerimi gayet iyi oluyor. Turlarda giyilecek kıyafetler konusunda verdiğiniz kombinlerden ötürüde çok teşekkür ederim gayet faydalı ve uygulayacağım.

 13. Tuna

  Hocam elinize sağlık bende tekne turuna çıkmayı planlıyordum sayenizde çıkmadan önce tecrübe, fikir kazanmış oldum.

 14. Bahar

  Çok güzel yaa o kıyafetleri kombinleri nerden bulacağız oda ayrı bir dert. İstanbulda gez gez dur bulduklarımızda çok anormal fiyatlara satılabiliyor. Fakat yinede araştırmaya devam etmek lazım. Turda giymelik bir şeyler ayarlamam lazım rahatıma çok düşkünüm başka şekilde rahat edemem. Bilgiler içinde elinize sağlık

 15. Fatma

  Tekne turunda ne giyilir 🙂 Güzelmiş valla, hiç bu açıdan bilgi ve tecrübe odaklı düşünmemiştim. Genelde kafama göre giyinir giderdim ama dikkat edilmesi gereken şeyler varmış belkide bu tarz giyinenler teknedekiler yani bilgi, tecrübe sahibi oldukları için böyle giyiniyordur. Bundan sonra bende bu hususa dikkat edeceğim. Hiç aklıma gelmeyecek bir şeydi google da aratayım dedim burayı buldum hakikattende çıktı şaşırdım yani genelde böyle merak ettiğiniz güzel bilgileri bulamazsınız şaşkınım hala sırf oyüzden yorum attım emeğinize sağlık 🙂

 16. Arzu Çiçek

  Şuan Kadıköy’de kıyı şeridinde oturuyorum. Tekneler falan geçiyor merak ettim ne giyilir diye bir aratayım dedim google’da bir baktım ki Bosphorus’un sitesi çıktı. Şuan yazmaya karar verdim teşekkür ederim paylaştığınız bilgiler için 🙂

 17. Elif

  Ağustos gibi senelik izine çıkacağım 2 hafta süreyle. 1. haftasındada 2. haftasındada birer kez tura çıkmayı düşünüyordum bilgi araştırıyordum ve buldum yazınızı çok teşekkür ederim. İşime kesinlikle yarayacak.

 18. Nergis

  Tekne turunda bunları giymek lazım anlıyorum. Birazda olsa işime yarar sonuçta tecrübeyle sabitlenmiş bilgiler verilmiş. Uzun etek giymeyi pek sevmediğim için pantalon gibi bir şeyler katılsam sanırım daha iyi olacak. Elinize sağlık Bosphorus

 19. Özlem

  Giysiler konusunda verdiğiniz kombinleri uzun uzun inceledim gayet güzeller. Teknede giyebilmek için ideal diye düşünüyorum. Bende pek farklı giyinmiyordum ama yinede bilgi güzeldir paylaşmak güzeldir. Teşekkürler.

 20. Derya34

  12 puntoluk ayakkabı giymeyin, daracık ve kısa etekler giymeyin. Biraz rahatınıza bakın gösterişinize değil. Bu yazıda bu konuyu ele alıyor. Şık olacaksanızda dikkat edin biraz yeterli. 🙂

 21. Demet

  Tura çıkarken giyilmesi gereken kıyafetlere dikkat etmek gerekiyor benden size tavsiye yazıyı iyi okuyun sonuçta sürekli turalara çıkmıyoruz en doğru şekilde katılmak alacağımız keyfi arttıracaktır. Teşekkürler bu yazıyı anlaşılabilir şekilde ve resimlerle bizlerle paylaşıp emek verdiğiniz için

 22. Melikee

  Kızlar bu yazıya akın etmiş görüyorumda 🙂 Erkekler nede olsa rahat çok kasmıyorlar valla gülesim geldi aramızdaki bu uçurumu görünce.. Neyse bu arada yazı gayet güzel emeğinize sağlık blogunuzu takip ediyorum elimden geldiğince.

Comments are closed.